Co można zwiedzić na Śląsku? – wybierz samochód na weekend

śląsk

Długi weekend to świetny czas, aby wybrać się z rodziną lub znajomymi na wycieczkę. Aby jednak wybrać się w miejsca, które znajdują się w wyraźnej odległości od naszego miejsca zamieszkania, potrzebujemy sprawdzonego środka transportu. Przekonaj się więc jaki samochód wypożyczyć oraz co robić podczas długiego weekendu na Śląsku!

Długi weekend na Śląsku

Przed nami długi jesienny weekend. To doskonały moment, aby na chwilę oderwać się od codziennej rutyny w pracy i wybrać się w nieodwiedzone dotąd miejsca. W połowie listopada, gdy 11 listopada wypadnie w piątek, weekend przedłuży się o jeden dodatkowy dzień. Jak więc spędzić ten czas w udany sposób? Rozwiązaniem może być wybranie się na wycieczkę po nieco mniej znanym od strony turystycznej rejonie, jakim jest Śląsk. Nie oznacza to jednak, że nie ma on nic do zaoferowania – wręcz przeciwnie! Jednak jak poruszać się po tym fragmencie Polski? Rozwiązaniem jest wypożyczalnia samochodów. Śląsk posiada pod tym względem fantastyczną ofertę, dzięki czemu na pewno każdy wybierze idealną opcję dla siebie!

Atrakcje na Śląsku

Co zobaczyć na Śląsku?


Śląsk nieodmienne kojarzy się większości osób z górnictwem oraz industrialnym charakterem. To jednak nie jedyne, co może zaoferować nam ten rejon Polski. Przekonajmy się gdzie udać się na Śląsku podczas długiego weekendu

Kopalnia Srebra oraz Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach
Choć nie dziwi fakt, że na Śląsku znajduje się kopalnia, ta jednak to wyjątkowe miejsce – wydobywało się tutaj bowiem drogocenny kruszec, jakim jest srebro! Co więcej, Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach to pierwszy obiekt na terenie Śląska, jaki wpisano na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Obok wspomnianej kopalni znajduje się również Sztolnia Czarnego Pstrąga, czyli wyjątkowe miejsce, w którym można przepłynąć łodzią podziemny kanał!

Szlak Kultury Żydowskiej
Przed drugą wojną światową na terenie Śląska, podobnie jak w całej ówczesnej Polsce, mieszkało wielu Żydów. Jednak trudno dziś znaleźć jakiekolwiek ślady po ich życiu. Jednym z miejsc, gdzie możemy odnaleźć ślady tych osób to miejscowości Żarki oraz Lelów na Śląsku, gdzie powstał specjalny Szlak Kultury Żydowskiej. Możemy na nim zobaczyć synagogę, w której obecnie mieści się Dom Kultury, jak również cmentarz żydowski z aż 1000 zachowanych nagrobków!

Góra Żar
Choć ta góra nie należy do najwyższych w Polsce, zdecydowanie warto się na nią wybrać, gdyż pozwala na wjazd na nią za pomocą kolejki terenowo-linowej. Ze szczytu góry Żar można podziwiać widoki na Beskidy oraz zaporę na jeziorze.

Muzeum Tyskich Browarów Książęcych
Zapewne dla nikogo nazwa piwa Tyskie nie jest obca. To właśnie z Tych pochodzi ten jeden z najpopularniejszych rodzajów piwa. Obecnie możemy w tym mieście poznać historię browarnictwa, zobaczyć jak warzyło się piwo w dawnych czasach, a także obejrzeć budynki mieszkalne dawnych pracowników browaru. 

Zamek w Będzinie
To wyjątkowy obiekt na mapie Śląska. Zamek w Będzinie został bowiem wybudowany przez samego Kazimierza Wielkiego! Jest on wspaniałą warownią, a dodatkowo istnieje możliwość wejścia na jego basztę, aby zobaczyć roztaczające się wokół niego pejzaże.

Wypożyczalnia samochodów – Bielsko

Gdy już zdecydowaliśmy się na wyruszenie w drogę, koniecznie musimy zaopatrzyć się w odpowiedni samochód. Warto zwrócić uwagę na ofertę wypożyczalni Rent Now. Długi weekend to niezbyt dużo czasu, dlatego raczej nie będziemy zabierać ze sobą zbyt wielu bagaży. W takim wypadku możemy zdecydować się na wyjazd samochodem osobowym – w wersji hatchback lub kombi, w zależności od tego, ile potrzebujemy miejsca.

Wśród aut o nadwoziu kombi zdecydowanie polecić można takie auta jak Skoda Superb Kombi, Volkswagen Golf czy Toyota Auris. Natomiast jeśli preferujemy hatchbacki, zwróćmy uwagę na modele Skoda Fabia, Toyota Yaris czy Hyundai i20. Jeśli jednak wybieramy się w trasę z większą liczbą osób, warto rozważyć wybór busa 9-osobowego takiego jak Renault Traffic czy Ford Transit, które pozwolą na komfortowy przejazd całej grupie.

Potrzebujesz auta na weekend?

Przygotowaliśmy dla Ciebie wspaniałą ofertę, która pozwoli na komfortowe podróżowanie przy zachowaniu niskich kosztów. Na pierwszym miejscu stawiamy komfort i bezpieczeństwo.  Dlatego wszystkie pojazdy objęte są ubezpieczeniem.

Wynajem kampera – Śląsk

Długie weekendy oraz związane z nimi wyjazdy często skutkują brakiem miejsc w hotelach oraz kwaterach prywatnych. Dlatego tak wiele osób decyduje się na wynajęcie kampera. To doskonała opcja, aby podróżować w kilka osób oraz móc nocować w dowolnym miejscu. W takim wypadku warto zwrócić uwagę na kampera Horon Kronos 95M oferowanego przez wypożyczalnię Rent Now, który pozwala na przejazd oraz nocleg aż sześciu osób, a dodatkowo posiada wszelkie rodzaje ubezpieczeń, dzięki czemu wyjazd będzie nie tylko przyjemny, lecz również przebiegnie bez żadnych zmartwień!