Co się bardziej opłaca leasing czy wynajem długoterminowy?

Zarówno leasing, jak i wynajem długoterminowy cieszą się sporym uznaniem na rynku. To ciekawe propozycje dla firm, które nie chcą (lub nie mogą) wnosić wkładu własnego. Przed wyborem najlepszego rozwiązania, warto bliżej przyjrzeć się obu tym propozycjom. Co się bardziej opłaca – leasing czy długoterminowy wynajem? O czym powinniśmy wiedzieć?

Wynajem długoterminowy

Pamiętajmy o tym, że wypożyczalnia samochodów Bielsko daje klientom wiele możliwości. W ofercie znajdziemy długoterminowy wynajem, który polega na użytkowaniu pojazdu przez określony czas. Co ciekawe, w tym wypadku właścicielem auta jest wynajmująca firma, natomiast najemca może komfortowo z niego korzystać. Gdy dojdzie do zakończenia umowy, auto musi zostać zwrócone firmie. Dla kogo takie rozwiązanie jest korzystne? Trzeba wiedzieć, że wypożyczalnia samochodów Śląsk to świetna propozycja dla każdego, kto nie zamierza wykupować pojazdu po zakończeniu umowy. Firma Rentnow wypożycza pojazdy osobowe, kampery i auta dostawcze. Dzięki temu każdy może liczyć na szeroką ofertę, która spełni jego oczekiwania. Jeśli chodzi o cenę wynajmu, jest ona zależna od parametrów i danego modelu. Umowa długoterminowa zawierana jest najczęściej od 2 do 5 lat. 

Zalety i wady wynajmu

Jakie wady i zalety ma długoterminowy wynajem? Pamiętajmy o tym, że wypożyczalnia samochodów na Śląsku zapewnia wygodną formę finansowania pojazdu, która bazuje na wydzierżawieniu samochodu na dany czas. Najważniejsze zalety wynajmu długoterminowego to z pewnością:

  • Niewielka miesięczna rata
  • Brak wkładu własnego (lub niski wkład własny)
  • Pełne ubezpieczenie OC i AC
  • Naprawy serwisowe w razie awarii
  • Samochód zastępczy w przypadku usterki

Jeśli chodzi o wady, w przypadku wynajmu przedsiębiorca nie jest właścicielem samochodu. Trzeba mieć na uwadze dosyć wysoką cenę wykupu samochodu i fakt, że wynajmujemy jedynie nowe auta (co stanowi dla wielu osób zaletę). Nie można pomijać także ustalonego limitu kilometrów i dopłat w sytuacji zarysowania lub uszkodzenia auta. 

Leasing samochodu

Leasing samochodu także ma szerokie grono zwolenników. To dobry wybór dla osób, które chcą nabyć pojazd po zakończeniu umowy. Zaletą jest to, że uzyskujemy swobodę podczas korzystania z pojazdu. W tym wypadku wymagana jest wstępna opłata, dlatego z leasingu skorzystają także przedsiębiorcy rozpoczynający swoją działalność. Niektóre osoby wskazują, że leasing może być tańszą opcją, jednak nie zawsze tak jest. Sprawdźmy teraz, jakie wady i zalety ma taka usługa. 

Zalety i wady leasingu

Warto wiedzieć, że leasing to ciekawy pomysł na start dla nowej firmy. Istnieje możliwość leasingowania pojazdów nowych i używanych, jak też wykupienia auta po zakończeniu umowy. Nie ma tutaj wyznaczonego limitu kilometrów, przy czym trzeba mieć na uwadze dosyć wysoką ratę. Ponadto, nie korzystamy z napraw i przeglądów, gdyż nie są one wskazane w umowie. W razie awarii, nie ma możliwości korzystania z zastępczego auta. 

Jakie rozwiązanie wybrać?

Jak widzimy, każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Gdy zamierzamy wykupić auto po zakończeniu umowy, postawić można na leasing operacyjny. W tym wypadku cena wykupu pojazdu może być korzystna. Jednakże klienci płacą wyższe raty miesięczne w porównaniu do wynajmu. Nie każdego na to stać, dlatego sporym zainteresowaniem cieszy się także wynajem długoterminowy

Trzeba wiedzieć, że wypożyczalnia samochodów w Bielsku to niezwykle wygodna propozycja. Nie musimy martwić się dodatkowymi opłatami, dotyczącymi serwisowania, ubezpieczenia i przeglądu pojazdu. Ponadto, uzyskujemy możliwość wymiany samochodu co 2-3 lata, co daje wiele możliwości. Po upływie czasu trwania umowy oddajemy pojazd do wypożyczalni i wybieramy kolejny samochód. W Rentnow znajdziemy nie tylko atrakcyjne ceny, lecz także szeroką ofertę i kompleksowe usługi. Raty comiesięczne nie są tak wysokie, jak w przypadku leasingu. Ostateczna decyzja jest zawsze zależna od oczekiwań klienta i jego możliwości finansowych. 

Potrzebujesz auta na wyjazd?

Przygotowaliśmy dla Ciebie wspaniałą ofertę, która pozwoli na komfortowe podróżowanie przy zachowaniu niskich kosztów. Na pierwszym miejscu stawiamy komfort i bezpieczeństwo.  Dlatego wszystkie pojazdy objęte są ubezpieczeniem.Podsumowując, warto zauważyć, że bardziej opłacalny w wielu przypadkach jest długoterminowy wynajem. Nie mamy tutaj bardzo wysokich rat, co zachęca do skorzystania z oferty. Klienci doceniają także to, że w wypożyczalni samochodów korzystają z nowoczesnych pojazdów, które działają bez zarzutu przez długi czas. Możemy także liczyć na profesjonalną pomoc specjalisty, który wskaże nam najciekawsze propozycje. Od nas zależy, na jak długi czas zamierzamy wypożyczyć pojazd, przy czym najczęściej jest to od 2 do 5 lat. Poszukując profesjonalnego wynajmu, warto mieć na uwadze ofertę Rentnow.