Czy wynajętym samochodem można wyjechać za granicę?

Korzystanie z usług wypożyczalni samochodów wiąże się z koniecznością przestrzegania regulaminu wynajmu. Część firm zastrzega sobie przepisy, które uniemożliwiają klientom wyjeżdżanie wynajętym autem poza granice Polski. W wielu przypadkach złamanie umowy może poskutkować bolesną karą finansową, która spadnie na niefrasobliwego wypożyczającego. Jest jeszcze gorzej, gdy auto ulegnie kolizji lub wypadkowi na zagranicznej drodze. Jeśli więc mamy zamiar wypożyczyć samochód, a następnie wybrać się w podróż zagraniczną – to warto skorzystać z usług wypożyczalni, która daje taką swobodę. Poniżej tłumaczymy, czy w przypadku współpracy z Rentnow można udać się na zagraniczną wycieczkę w różne regiony Europy.

Wypożyczalnia samochodów Śląsk – kiedy wycieczka zagraniczna będzie możliwa?

Poruszanie się samochodami po drogach publicznych jest uwielbianym sposobem na podróżowanie. Nie każdy jednak chce lub może dysponować własnym pojazdem, co z kolei rodzi potrzebę skorzystania z usług firmy wypożyczającej samochody. Dużo wątpliwości wśród osób zainteresowanych wynajmem budzi możliwość użytkowania auta poza granicami Polski. Czy jeśli chcemy wybrać się w podróż do innego kraju, to musimy uzyskać odpowiednią zgodę od przedsiębiorstwa? Tak, zgoda wypożyczalni będzie w takiej sytuacji nieodzowna. Wszystkie szczegóły takiego przedsięwzięcia szczegółowo określają regulamin oraz treść umowy wynajmu. Kiedy zamierzamy wybrać się wypożyczonym samochodem nieco dalej, należy sprawdzić czy dokumenty pozwalają nam na zorganizowanie takiego wyjazdu. Część wypożyczających może się srogo rozczarować, kiedy wyjedzie pojazdem poza Polskę, mimo iż umowa na to nie zezwala.

Głównym problemem związanym z tym, że wypożyczalnie niechętnie godzą się na podróżowaniem samochodem poza krajem jest kwestia ubezpieczenia. O ile obowiązkowa polisa OC zadziała także za granicą, o tyle podstawowy wariant AC funkcjonuje tylko i wyłącznie na terytorium RP. Jeśli więc dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, to powstaje wręcz lawina dodatkowych problemów.

Aby móc wyjechać takim samochodem za granicę, należy spełnić łącznie trzy warunki:

  • sporządzona umowa musi zezwalać na taki wyjazd,
  • wynajmujący poinformuje i uzyska zgodę o planowanym wyjeździe zagranicznym,
  • miejsce docelowe wycieczki musi znajdować się na terenie UE.

O czym należy pamiętać, wyjeżdżając wypożyczonym autem za granicę?

Podstawowym warunkiem chęci zaplanowania takiej wycieczki będzie zatem wybranie odpowiedniej firmy, która zechce wypożyczyć auto mogące poruszać się po drogach europejskich. Bardzo często do takiego przedsięwzięcia będziemy musieli nieco dopłacić. Jest to związane z koniecznością m.in. wykupienia dodatkowych pakietów ubezpieczeniowych. Mają one pokryć ewentualne koszty związane ze sprowadzeniem uszkodzonego samochodu do Polski. Na nic zdają się tutaj tłumaczenia korzystających, że z pewnością na drodze „nic się nie stanie”.

Ryzyko zniszczenia pojazdu to nie tylko kwestia wypadku lub kolizji, ale także uszkodzenia na parkingu czy kradzieży. Wybierając się na wycieczkę zagraniczną, oczywiście po uzyskaniu zgody i podpisaniu stosownych dokumentów w wypożyczalni, należy zwrócić uwagę na kwestie prawne obowiązujące za granicą. W strefie Schengen możemy poruszać się bardzo swobodnie, ale należy pamiętać, że nie każdy kraj UE do niej należy. Co więcej, zasady ruchu drogowego funkcjonujące w innych krajach bardzo często różnią się od tych, które znamy z warunków krajowych.

Usługi Rentnow – wypożyczalnia samochodów Bielsko, dzięki której pojedziesz za granicę

Szukasz wypożyczalni, która zgodzi się na podróż zagraniczną samochodem dostępnym w jej flocie? Rentnow to firma świadcząca usługi z zakresu wynajmu różnego rodzaju pojazdów osobowych, w tym również kamperów. Co najistotniejsze, samochodem z Rentnow możemy wybrać się za granicę – bez względu na to, jaki rodzaj auta weźmiemy na wynajem. Nasza firma udostępnia możliwość wyjazdu poza Polskę, o ile oczywiście zgłosimy taką potrzebę w momencie zawierania umowy. Śląsk jest dobrym miejscem na rozpoczęcie zagranicznej eskapady. W ofercie Rentnow znajduje się także możliwość skorzystania z wynajmu samochodu dostawczego. To z kolei ciekawa propozycja, która pomoże np. w zorganizowaniu przeprowadzki z Polski do Niemiec, Holandii, czy też przewiezienie posiadanych rzeczy z powrotem do kraju.

Potrzebujesz auta na wyjazd za granicę?

Przygotowaliśmy dla Ciebie wspaniałą ofertę, która pozwoli na komfortowe podróżowanie przy zachowaniu niskich kosztów. Na pierwszym miejscu stawiamy komfort i bezpieczeństwo.  Dlatego wszystkie pojazdy objęte są ubezpieczeniem.