Pszczyna na weekend. Co warto zobaczyć?

Górny Śląsk to region Polski, w którym kryje się wiele niezwykle ciekawych miejsc do zobaczenia. Jednym z nich jest urokliwe miasto Pszczyna, w którym bez wątpienia każdy, niezależnie od zainteresowań, odnajdzie coś dla siebie. Przekonaj się, co warto zobaczyć w Pszczynie i dlaczego warto się tam wybrać!

Dlaczego warto odwiedzić Pszczynę?

Choć Pszczyna nie należy do bardzo popularnych miejscowości, okazuje się, że odnaleźć w niej można niesamowite miejsca. Znajdziemy tutaj zarówno wspaniałe miejsca dla miłośników historii, jak i dla osób doceniających piękno architektury. Nie zabraknie oczywiście czegoś dla koneserów przyrody oraz zwierząt. Jednym słowem – nie sposób się tutaj nudzić! Rozpocznijmy zatem naszą wycieczkę po tym malowniczym mieście! Warto również dodać, że Pszczyna nie jest zbyt dużym miastem, przez co dotarcie do każdej atrakcji będzie szybkie i bezproblemowe. Nie spędzimy bowiem wiele czasu na dojazdach, lecz będziemy mogli skupić się na miłym spędzaniu czasu.

Pszczyński rynek

Oczywiście chlubą niemal każdego miasta posiadającego długą historię jest rynek. Nie inaczej jest w przypadku Pszczyny. Znajdziemy w niej przepiękny rynek z malowniczymi kamienicami otoczony przyjemną roślinnością. Na rynku odnajdziemy oczywiście majestatyczny ratusz, lecz to nie wszystko. Wśród ławek znajdujących się na rynku odnajdziemy także wyjątkową atrakcję, jaką jest ławka z siedzącą na niej księżną Daisy! To świetna okazja, aby wykonać sobie zdjęcie z tą historyczną postacią. Z pszczyńskiego rynku możemy również udać się do jednej z okolicznych uliczek, gdzie nad głowami zobaczymy cały dywan z kolorowych parasoli, które tworzą niesamowity klimat tego miejsca! A gdy już nacieszymy oko widokiem pięknych kamienic, możemy udać się do kolejnej niezwykłej atrakcji Pszczyny.

Zamek i park w Pszczynie

To bez wątpienia najpopularniejsza atrakcja tego śląskiego miasteczka. Zamek pszczyński znajduje się obecnie w bardzo dobrym stanie, a zlokalizowany jest w pięknym otoczeniu – nad wodą. Możemy udać się do jego wnętrza, aby poczuć się, jak w dawnych czasach i poczuć niezapomniany oddech historii. Wewnątrz tego budynku będziemy mieli okazję obejrzeć oryginalne komnaty cesarskie i przekonać się, jak wyglądało życie ważnych osobistości w dawnych czasach. Oczywiście także tutaj spotkamy się z postacią nieodłącznie związaną z Pszczyną oraz ziemią górnośląską, czyli z księżną Daisy, której apartament mieścił się właśnie w pszczyńskim zamku. Nie można odwiedzić Pszczyny, pomijając wizytę w tym zjawiskowym miejscu!

Wychodząc z pszczyńskiego zamku, warto udać się do otaczającego go parku. To niesamowite miejsce, w którym możemy przejść się zacienionymi alejkami, poprzemierzać rzekę Pszczynka, która płynie przez park oraz poczuć połączenie z otaczającą nas naturą. To idealne miejsce, aby odpocząć od miejskiego zgiełku i poczuć się jak dawni arystokraci odpoczywający w cieniu swoich ulubionych roślin.  

Zagroda pokazowa żubrów w Pszczynie

Pszczyna to także idealne miejsce dla osób, które chciałby poznać nowe gatunki zwierząt i zobaczyć je na własne oczy. Okazuje się, że jedne z największych i najbardziej majestatycznych zwierząt występujących w Polsce, można zobaczyć nie tylko na wschodnich krańcach naszego kraju w Białowieży, lecz również w Pszczynie. Żubry, bo to o nich mowa, są mieszkańcami zlokalizowanej w Pszczynie zagrody pokazowej. Świetną opcją, aby dokładnie zapoznać się z żubrami jest przejście ścieżką edukacyjną, która prowadzi przez zlokalizowany na powierzchni dziesięciu hektarów rezerwat dla żubrów. Dzięki temu każdy, duży czy mały, będzie miał okazję, aby zapoznać się z życiem tych niesamowitych, ogromnych stworzeń.

Potrzebujesz auta na weekendowy wyjazd?

Przygotowaliśmy dla Ciebie wspaniałą ofertę, która pozwoli na komfortowe podróżowanie przy zachowaniu niskich kosztów. Na pierwszym miejscu stawiamy komfort i bezpieczeństwo.  Dlatego wszystkie pojazdy objęte są ubezpieczeniem.


Wypożyczalnia samochodów – Śląsk

Aby wybrać się do Pszczyny i zobaczyć wszystkie oferowane tam atrakcje, warto wynająć auto. Jeśli interesuje nas wypożyczalnia samochodów, Bielsko to idealne miejsce, gdyż znajduje się tam wypożyczalnia Rent Now oferująca szeroki wybór różnego rodzaju aut dopasowanych do potrzeb każdego klienta. Rent Now to również gwarancja samochodów sprawdzonych, wysokiej jakości, dzięki którym każda wycieczka, m.in. do Pszczyny będzie wydarzeniem niezwykle miłym i przebiegającym bez problemów.

Wynajem samochodu dostawczego – Katowice, Śląsk

Nawet jeśli interesuje nas wynajem samochodu dostawczego Katowice, znajdziemy tam coś, co bez wątpienia spełni nasze oczekiwania. Samochód dostawczy sprawdzi się idealnie, jeśli naszym celem jest dostarczenie towaru do Pszczyny.