Wynajem auta zimą – co warto wiedzieć?

Zimą warunki na drogach bywają bardzo zmienne, ale jedno jest pewne – auto musi być przygotowane do tych najtrudniejszych. Istnieje szereg elementów, o które należy zadbać przed wyruszeniem w drogę. O czym pamiętać, korzystając z usług wypożyczalni i tym samym jak zapewnić sobie bezpieczną jazdę zimą? Podpowiadamy w poniższym wpisie.

Bezpieczna  jazda – odpowiednie ogumienie to podstawa

Na dalszą, zimową wyprawę zazwyczaj wybieramy góry, gdzie warunki na drogach potrafią być naprawdę trudne. Oblodzona nawierzchnia, strome podjazdy czy mokry deszcz ze śniegiem zwiększają ryzyko wpadnięcia w poślizg. Tak naprawdę nawet jazda zimą po mieście może być problematyczna bez odpowiednich opon. Aby zyskać większa pewność na drodze, koniecznością są oczywiście zimowe opony dobrej jakości. Jeśli decydujemy się na wynajem auta, należy upewnić się, że opony zostały zmienione na zimę, a ich bieżnik jest w odpowiednim stanie. Kontrola opon w wypożyczonym aucie jest tak naprawdę podstawą w przypadku każdej zimowej wycieczki. Warto zaufać zatem doświadczonej wypożyczalni, która dba o komfort i bezpieczeństwo klientów przez cały rok.

Akcesoria i ułatwienia, które sprawdzą się zimą

Nie tylko opony okazują się niezbędnym wyposażeniem auta na zimową wyprawę. Czasami zapominamy o tak ważnych elementach, jak choćby skrobaczka do szronu na szybach czy odpowiedni rodzaj płynu do spryskiwaczy. Zwłaszcza jeśli na co dzień nie jeździmy autem lub jesteśmy przyzwyczajeni, że wymienione akcesoria są zawsze na wyposażeniu naszego prywatnego samochodu. Upewnijmy się, jakie przedmioty znajdują się w samochodzie, a co musimy zabrać ze sobą. Bez względu na to, czy planujemy jechać własnym, czy wynajętym autem.

Jakie auto do bezpiecznej jazdy zimą?

Nie bez znaczenia zimą jest też wiek auta, co często wiąże się z dostępem do nowoczesnych systemów, które ułatwiają podróżowanie zimą. Sprawnie działająca klimatyzacja, a właściwie ogrzewanie samochodu to oczywiście podstawa. W nowszych autach producenci zadbali o instalację takich udogodnień, jak podgrzewane przednia i tylna szyba czy strefowa regulacja nawiewu. Właśnie dlatego warto skorzystać z oferty wypożyczalni, takich jak Rentnow, które udostępniają nowoczesne, dobrze wyposażone auta.

Rzetelna wypożyczalnia samochodów Śląsk – sposób na bezpieczną jazdę zimą?

Zimą należy bezwzględnie zadbać o takie kluczowe elementy, jak wymiana filtrów paliwa w Dieslach czy kontrola stanu hamulców. Jeśli nie jesteśmy pewni co do jakości naszego auta, lepiej oczywiście postawić na wynajem. Wypożyczając auto, to nie Ty musisz troszczyć się o idealne przygotowanie pojazdu do jazdy zimą. Dla przykładu – wynajmując samochód z firmy Rentnow masz gwarancję aktualnego przeglądu, co jest najważniejszym elementem bezpiecznej podróży. Możesz być pewien lub pewna co do sprawności hamulców, tak ważnych do płynnej jazdy w trudnych warunkach. Serwisanci wypożyczalni dbają też o regularną wymianę oleju silnikowego i na bieżąco kontrolują stan techniczny pojazdu po każdorazowym najmie. Jeśli nie masz pewności co do stanu pojazdu, nie krępuj się zapytać o szczegóły pracownika wypożyczalni. W końcu to komfort Twój oraz Twoich bliskich jest najważniejszy.

Potrzebujesz auta na zimowy wyjazd?

Przygotowaliśmy dla Ciebie wspaniałą ofertę, która pozwoli na komfortowe podróżowanie przy zachowaniu niskich kosztów. Na pierwszym miejscu stawiamy komfort i bezpieczeństwo.  Dlatego wszystkie pojazdy objęte są ubezpieczeniem.

Samochód z pojemnym bagażnikiem – idealny na zimowe wyprawy

Jeśli planujemy zimowy urlop, nie zapominajmy o odpowiedniej pojemności bagażnika. Warunki panujące na zewnątrz wymuszają zabranie ze sobą większej ilości bagażu. Ciepłe, grube kurtki, sprzęt narciarski czy sanki dla najmłodszych – to wszystko może nie zmieścić się w rodzinnym sedanie. Dobrym rozwiązaniem jest samochód typu mini van czy kombi. Coraz chętniej podróżujący stawiają też na kampery, z których przy obecnym zaawansowaniu technologicznym pojazdów można korzystać też w chłodniejsze dni. Jeżeli chodzi o wynajem kampera Śląsk może liczyć na korzystną ofertę Rentnow. Co prawda wypożyczalnia oferuje najem wyłącznie w miesiącach wiosennych, letnich oraz jesiennych (do października), ale przy obecnych warunkach pogodowych za zimowe często możemy uznać już wspomnianą końcówkę jesieni.

Zadbaj o ostrożną jazdę

Nawet najlepsze opony i akcesoria mogą nie ustrzec nas przed niebezpiecznym zdarzeniem drogowym, jeśli sami nie zadbamy o zachowanie wszystkich zasad bezpiecznej jazdy. Zaplanujmy częste przystanki na odpoczynek i po prostu ograniczmy prędkość, zwłaszcza podczas trudnych warunków na drodze. Pamiętaj, by nie hamować gwałtownie, nawet jeśli wpadniesz w poślizg. Ruszaj w podróż tylko po pełnym odśnieżeniu auta i ze sprawnymi światłami. Kontroluj warunki na drogach i weź pod uwagę, że nawet z pozoru czysta, sucha nawierzchnia może okazać się niebezpieczną oraz śliską. Zimą należy zachować szczególną ostrożność i pamiętać, że brawurowa jazda nie jest dobrym pomysłem.