Miejskie ideały na czterech kółkach w zasięgu ręki

Miejskie samochody z propozycji naszej wypożyczalni bezsprzecznie są idealnym rozwiązaniem ułatwiającym poruszanie się po zatłoczonych śląskich miastach, a także w trakcie podróży pomiędzy nimi. Zwłaszcza gdy codzienne podróże dotyczą godzin szczytu w niesamowicie zatłoczonych Katowicach

Jazda w warunkach miejskich

Jazda w warunkach miejskich nie należy do najłatwiejszych zadań. Problemem są  zatłoczone ulice i notoryczne korki, powodujące stratę czasu i bezsensowny ubytek paliwa. Jednakże do największych wyzwań zalicza się parkowanie. Często samo znalezienie wolnego miejsca graniczy z cudem.  Dlatego decydując się na najem samochodu, z myślą o codziennej jeździe w warunkach miejskich warto przeanalizować kilka kwestii mających wpływ na komfort jazdy.

Do czynników tych należą przede wszystkim takie aspekty jak:

  • rozmiary samochodu
  •  zwrotność
  •  niski poziom spalania
  •  wyposażenie 

Najważniejsze cechy miejskiej perfekcji

Niewielkie rozmiary samochodu, jak i jego zwrotność są czynnikami decydującymi o łatwości manewrowania często w ekstremalnych warunkach, jakie panują w mieście. Niebagatelne znaczenie ma oczywiście poziom spalania paliwa, który może generować bezsensowne koszty w trakcie przymusowych postojów na zatłoczonych ulicach. Ważną cechą bardzo przydatną w samochodach miejskich jest dodatkowe wyposażenie takie jak kamera cofania. Ponieważ często to ona jest „jedyną deską ratunku” umożliwiającą bezpieczny wyjazd z parkingu.  

Ideały miejskie z wypożyczalni Rentnow

Rentnow jest wypożyczalnią samochodów oferującą do najmu szeroki wybór modeli, w tym samochodów idealnych do warunków miejskich, które posiadają wszystkie powyższe cechy. Bez względu na fakt czy oferta dotyczy najmu krótko, czy długoterminowego.

Do najlepszych kandydatów z naszej floty, ułatwiających jazdę w “miejskiej dżungli”  bezsprzecznie należą:

  •  Toyota Yaris
  •  Hyundai i20

Toyota Yaris

Wygodna, pakowna i funkcjonalna Toyota Yaris jest autem zdającym celująco egzamin z parkowania w ciasnych uliczkach miasta. Jest niesamowicie zwrotnym samochodem o bardzo niskim spalaniu i przede wszystkim wysokim stopniu niezawodności. Pomimo niewielkiej długości wynoszącej niecałe 4 m, samochód posiada wyjątkowo pakowny bagażnik o pojemności do 397 L. Jednakże ideałem do miejskich warunków czyni ją niewielki promień skrętu kół liczący tylko 5,3 m. Dzięki czemu samochód jest niesamowicie zwrotny, a manewry na niewielkiej powierzchni nie sprawiają większego problemu.  

Ponadto jedną z największych zalet samochodu jest niski poziom spalania. W warunkach miejskich wymuszających stanie w korkach i na światłach nie przekracza on bowiem 7,1 L na 100 km. Z kolei ponadprzeciętna trwałość samochodu przekłada się na bardzo niski poziom awaryjności. Toyotę Yaris można zatem bezsprzecznie określić autem niezawodnym.  

Hyundai i20

Hyundai i20 jest niewielkim samochodem, którego największą zaletą są niskie koszty utrzymania. Cechuje się bowiem bardzo niskim stopniem awaryjności i niewielkim jak na warunki miejskie spalaniem. Ponieważ przy jeździe w godzinach szczytu, gdzie samochód musi pokonać wiele postojów na światłach i korkach, średnie spalanie waha się w granicach 7,2 l /100 km. Natomiast poważne usterki mechaniczne zdarzają incydentalnie. Ponadto auto przy niedużych wymiarach wynoszących 3940 – 4065 mm długości, 1710 – 1760 mm szerokości i 1449 – 1529 mm wysokości oferuje wyjątkowo dużych wymiarów bagażnik o pojemności 1011 – 1042 l.  I jest on zaliczany do największych w klasie.  

Mocnym plusem samochodu jest klimatyzacja, w którą wyposażone są nawet wersje podstawowe. Zapewnia ona bowiem optymalną temperaturę podczas przymusowych postojów, dzięki czemu kierujący pojazdem zachowuje “przytomność umysłu” na najwyższym poziomie.  Reasumując Hyundai i 20 jest samochodem gwarantującym dynamikę jazdy na najwyższym poziomie, przy  mocno umiarkowanym spalaniu. Jako auto niewielkich rozmiarów pozwala na bezproblemowe parkowanie przy niewielkiej ilości przestrzeni. Co ważne, jako “miejski maluszek” dysponuje niesamowicie pakownym bagażnikiem i zapewnia wysoki poziom swobody dzięki sporej przestrzeni wewnątrz. 

Potrzebujesz auta do jazdy po mieście?

Przygotowaliśmy dla Ciebie wspaniałą ofertę, która pozwoli na komfortowe podróżowanie przy zachowaniu niskich kosztów. Na pierwszym miejscu stawiamy komfort i bezpieczeństwo.  Dlatego wszystkie pojazdy objęte są ubezpieczeniem.