Planujesz wyjazd na narty? Wybierz odpowiedni samochód.

Luty to jeden z ostatnich miesięcy, kiedy możemy liczyć na w pełni ośnieżone stoki narciarskie. Ze względu na mniejszą ilość turystów jest to idealny moment, aby wybrać się narty. Dodatkowo wycieczka w góry to świetny pomysł na spędzenie romantycznych walentynek z bliską osobą. Niezależnie od powodu, przez który wybierzemy się na narty, niezbędny nam będzie odpowiedni samochód. Sprawdźmy, czym należy się kierować, wynajmując auto, którym mamy pojechać na narty? 

Jak powinien być przygotowany samochód do wyjazdu na narty?

Wspólny wyjazd na narty jest świetnym pomysłem na wyjątkowe walentynki. W lutym ciągle możemy liczyć na zaśnieżone stoki, a mała ilość turystów pozwala w pełni cieszyć się sportami zimowymi. Jednak zanim oddamy się zimowemu szaleństwu, musimy dotrzeć na miejsce. Potrzebny będzie do tego odpowiednio przygotowany samochód. Jazda zimą w górach nie jest prosta, więc stan techniczny auta powinien nie budzić zastrzeżeń. Najistotniejszy jest stan ogumienia samochodu, opony muszą mieć odpowiedni bieżnik i musimy być zaopatrzeni w łańcuch, które pomogą podczas jazdy po oblodzonych drogach. Co więcej, jeśli chcemy zabrać ze sobą swój sprzęt narciarski, niezbędny będzie odpowiedni bagażnik na narty, w którym pomieścimy cały sprzęt. Nie możemy również zapomnieć o podstawowym wyposażeniu samochodu. W każdym aucie, którym zamierzamy jechać w góry, powinny znajdować się takie elementy jak:

  • trójkąt ostrzegawczy 
  • gaśnica 
  • skrobaczka do szyb 
  • koło zapasowe 
  • lewarek i klucz nasadowy 

Czasami zamiast samodzielnego zakupu całego niezbędnego osprzętu warto sprawdzić, czy wypożyczalnia samochodów bielsko nie oferuje samochodów do wynajęcia z kompletnym wyposażeniem.

Czemu warto rozważyć wynajem samochodu?

Wiele osób decydujących się na wyjazd na narty wybiera właśnie wynajem samochodu. Jest to rozwiązanie, które oszczędzi nam kłopotów związanych z przygotowaniem auta do przewozu sprzętu narciarskiego. Wypożyczalnia samochodów śląsk, jest w stanie dostarczyć  samochód dostosowany do jazdy w górach. Dodatkowo mamy możliwość wyboru spośród wielu dostępnych modeli aut zarówno osobowych, jak i busów. Komfort i brak zbędnych formalności sprawia, że wynajem samochodów jest coraz bardziej popularny. 

Wynajem busa- idealne rozwiązanie dla grupy znajomych

Jeśli chcemy spędzić czas w większym gronie znajomych, możemy rozważyć wynajem busa, który pomieści nawet 9 osób. Dzięki dużej liczbie osób unikniemy konieczności jazdy kilkoma samochodami, co zwiększyłoby koszty całej wyprawy. Decydując się na wynajem busa, możemy być pewni, że cały wyjazd przebiegnie zgodnie z naszymi oczekiwaniami, a niezapomniane wrażenia ze wspólnej jazdy pozostaną z nami na długie lata. W przypadku, jeśli posiadamy dużą ilość sprzętu narciarskiego, możemy nawet rozważyć wynajem samochodu dostawczego katowice.

Wynajem auta osobowego na wyjazd w góry- dla kogo będzie dobrym rozwiązaniem?

Nawet jeśli posiadamy auto osobowe, możemy zastanowić się nad wynajęciem samochodu specjalnie na wyjazd w góry. W ten sposób unikniemy kłopotliwego przygotowania samochodu do górskich warunków panujących na drogach. Możemy również wynająć samochód posiadający bagażnik do przechowywania sprzętu narciarskiego. Wynajmując samochód osobowy, nie musimy martwić się o jego stan techniczny. Większość wypożyczalni przed każdym wynajmem przeprowadza kontrole stanu technicznego samochodu, co gwarantuje bezpieczną jazdę. 

Potrzebujesz auta na wyjazd na narty?

Przygotowaliśmy dla Ciebie wspaniałą ofertę, która pozwoli na komfortowe podróżowanie przy zachowaniu niskich kosztów. Na pierwszym miejscu stawiamy komfort i bezpieczeństwo.  Dlatego wszystkie pojazdy objęte są ubezpieczeniem.

Jak wybrać wypożyczalnie samochodów?

Gdy już podejmiemy decyzje o wynajęciu samochodu, należy wybrać odpowiednią firmę, z której usług korzystamy. Sam wybór nie jest prosty, ponieważ na rynku jest wiele firm oferujących takie usługi. W pierwszej kolejności należy się kierować dostępnością modeli aut, które są do wynajęcia. Powinniśmy móc wybrać pojazd dopasowany do naszych potrzeb. Równie ważny jest stan techniczny pojazdu. Wybierając się w góry, musimy mieć pewność, że samochód pozwoli nam bezpiecznie dotrzeć do celu. Wybrane przez nas  auto powinno być w pełni sprawne i bezpieczne. Dodatkowo istotne są kwestie finansowe związane z opłatami. Należy wystrzegać się ukrytych kosztów, które dodatkowo obciążają nasz budżet. Jednym z liderów na rynku jest firma rentnow, która oferuje wynajem samochodów dostosowanych do naszych potrzeb. W ich bogatej ofercie znajdziemy ponad 20 samochodów, z których każdy pozwala nam na bezpieczną podróż. Ich oferta obejmuje nawet  wynajem samochodu dostawczego katowice śląsk, co zaspokoi nawet najbardziej wymagających użytkowników.